کد خبر : 2459
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
بازدیدها: 323

آغاز ساخت ۶۰۰۰ مسکن امید با مشارکت قرارگاه خاتم/ فعالیت ۱۰۰۰ دلال سرپایی در پردیس

آغاز ساخت ۶۰۰۰ مسکن امید با مشارکت قرارگاه خاتم/ فعالیت ۱۰۰۰ دلال سرپایی در پردیس
مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: به مردم توصیه می‌کنم مسکن مهر خود را نفروشند.

مهدی هدایت در اولین نشست خبری خود به تشریح جدیدترین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر شهر پردیس پرداخت.

وی با بیان این‌که شهر جدید پردیس و مسکن مهر آن از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: حدود ۳ درصد از مسکن مهر در شهر پردیس بارگذاری شده، اما با‌ بررسی‌های صورت‌گرفته حدود ۹۷ درصد اخبار مسکن مهر در کشور مربوط به این شهر است و این نشان می‌دهد که باید این طرح را در پردیس با نگاه ویژه‌تری ببینیم.

وی یادآور شد: در شهر پردیس با حضور جدی وزیر راه و شهرسازی و اهتمام جدی و عملیاتی برای اتمام واحدها تا پایان سال جاری اتفاقات خوبی افتاده است. بسیاری از پروژه‌ها متوقف شده بود که با تلاش‌های متعدد توانستیم آنها را فعال کنیم.

حل تمام مشکلات فاز ۱۱ 

وی با بیان این‌که ۳۳۳۰۰ واحد در کوزو در حال ساخت است، افزود: موانع بسیاری پیشِ‌روی این پروژه بود که توانستیم طی ۴ ماه اخیر مسائل را حل کنیم و کوزو برای پروژه باقیمانده نصبیات مورد نیاز را خریداری کرد. اگر این گونه نمی‌شد این پروژه‌ها ۱۰ سال دیگر نیز به اتمام نمی‌رسید.

وی با ابراز این‌که “بر اساس برنامه در مراحل نهایی زون ۵ کوزو هستیم”، ادامه داد: بعد از آن نوبت به زون یک، ۴ شمالی، زون ۲ و ۳ می‌رسد که آن‌ها را تحویل می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با یادآوری این‌که “در فاز ۸ پیمانکار داشتیم اما منابع مالی نداشتیم”، اظهار کرد: برای این پیمانکاران منابع مالی را تأمین کردیم، در عین حال برخی شرکت‌ها نیز با ورود دادستان تعیین تکلیف شدند و سازنده‌های خوشنام در پروژه‌ها مستقر شدند.

هدایت با بیان این‌که “مشکل جدی در فاز ۵ و ۹ داشتیم”، گفت: این پروژه  را شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان به‌عهده داشت که  حدود یک سال متوقف شده بود. با ورود جدی وزیر راه و شهرسازی و سایر عوامل، احاله کار به سازنده واقعی انجام شده که بخشی از آن در حال انجام است.

وی با اعلام این‌که روند ساخت‌وساز در این فازها به‌زودی تسریع می‌شود، اضافه کرد: برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و… از محل منابع داخلی شرکت عمران پردیس تأمین می‌شود.

وی با تصریح به این‌که “بخش زیادی از هزینه‌ها را در قالب تهاتر تأمین می‌کنیم”، تأکید کرد: در بخش تکمیل زیرساخت‌های پردیس قرارداد دوبخشی با قرارگاه خاتم(ص) امضا شد. از سوی دیگر طی ۴ ماه اخیر حدود ۶۴۰۰ متقاضی داشتیم که از سال ۹۱ برای مسکن مهر ثبت‌نام کرده بودند اما تخصیصی برای آنها صورت نگرفته بود. با برنامه‌ریزی‌های خوبی که صورت گرفت ظرفیت در پردیس ایجاد شد به‌طوری که تخصیص به‌صورت روزانه در حال انجام است.

وی از حل معارض زمین ۱۳۰۰ واحد خبر داد و ادامه داد: این تعداد را به متقاضیان فاقد واحد اختصاص دادیم، از سوی دیگر در این منطقه ۳۰۰۰ واحد جانمایی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تأکید بر این‌که مشکل کسری واحد ۶۴۰۰ مسکن مهر حل شد، اظهار کرد: در حوزه قراردادهای ۵برگی تمام سازنده‌ها را پای کار آوردیم و همه در حال امضای این قراردادها هستند. کل قراردادهای فاز ۱۱ توسط سازنده انجام شده و به‌صورت روزانه به مردم تحویل می‌شود. در فاز ۸ نیز این گونه است و به مردم توصیه می‌کنیم این قراردادها را از ما تحویل بگیرند.

واگذاری قرارداد ۵برگی تمام واحدهای مسکن مهر

هدایت با تأکید بر این‌که “قرارداد ۵برگی تمام پروژه‌ها به‌جز پروژه‌های معارض‌دار را تا آخر خرداد به مالکان واگذار می‌کنیم”، گفت: امسال تنها سالی است که هیچ مانعی در بحث قوانین و بودجه در تکمیل مسکن مهر وجود ندارد. انصافاً با پیگیری وزیر و نمایندگان مجلس ظرفیت‌های خوبی در لایحه بودجه برای تکمیل مسکن مهر پردیس پیش‌بینی شده به‌طوری که می‌توانیم از محل منابع داخلی به بخش ساخت کمک کنیم.

وی با اعلام این‌که “امسال می‌توانیم به پروژه‌های مسکن مهر قیر هم تحویل دهیم”، افزود: برای اتمام مسکن مهر پردیس، باید منابع مالی آن را تأمین کنیم. از این به بعد باید ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده در لایحه بودجه توسط دستگاه‌های ذی‌ربط دیده شود. در بند ۴ لایحه بودجه مجوز ترهین اراضی پردیس از بانک‌ها پیش‌بینی شده تا بر اساس آن بتوانیم وام با هر نرخ سودی را دریافت کنیم. این وام در تکمیل ساخت‌و‌ساز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و قرار است وزیر راه و اقتصاد و سازمان برنامه در تدوین آیین‌نامه اجرایی مشارکت کنند.

وی با یادآوری این‌که پروژه مترو در مرحله تهیه نقشه اجرایی است، تصریح کرد: بر اساس تفاهمنامه با قرارگاه خاتم عملیات اجرایی این پروژه امسال آغاز می‌شود. کارهای نهایی قرارداد مشارکت و تهیه نقشه اجرایی در دست پیگیری است.

بسته ۱۰۰۰میلیاردتومانی سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های پردیس

وی همچنین افزود: بسته ۱۰۰۰میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری در شهر پردیس به‌زودی با حضور وزیر راه و شهرسازی به‌زودی رونمایی می‌شود. مالکان نباید نگران امکانات روبنایی واحدهای مسکن مهر باشند، چون همه آنها از محل منابع داخلی و تهاتر تأمین می‌شود.

مدیرعامل عمران پردیس با یادآوری این‌که سهم پردیس از ساخت ۲۰۰۰۰۰ واحد مسکن امید ۱۵۰۰۰ واحد است، اظهار کرد: این برنامه را باید طی سه سال عملیاتی کنیم، به‌دلیل ظرفیت‌ها و حضور قرارگاه تا امروز توانسته‌ایم عملیات اجرایی ۶۰۰۰ واحد از این پروژه را آغاز کنیم.

هدایت با بیان این‌که قرارگاه خاتم آماده‌سازی بخشی از این واحدها را انجام می‌دهد، اضافه کرد: مجوز ساخت تصفیه‌خانه شماره ۲ پردیس دریافت شده که عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر، گفت: به‌جز تخفیفات لایحه بودجه، ۱۵ درصد برای واگذاری عرصه تخفیف گرفته‌ایم. دنبال آن هستیم تخفیفی هم برای مالکان اولیه مسکن مهر تخصیص دهیم، با توجه به این‌که هدف مسکن مهر خانه‌دار کردن این طیف از هموطنان بوده به‌دنبال ایجاد راهکارهایی هستیم تا بتوانیم به مالکان اولیه کمک کنیم به این شرط که مابه‌التفاوت را خریدار بعدی پرداخت کند.

وی با بیان این‌که در فاز ۱۱ کوزو ۱۹ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت عرصه واحدهای مسکن مهر است، گفت: بعضاً گروه‌های مختلفی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند که منافع آنها در ناامید کردن مردم برای سودجویی بوده است. به مالکان محترم توصیه می‌کنم به هیچ وجه تحت تأثیر این قرار نگیرند، همین مسئله باعث شده ۷۰ تا ۸۰ درصد مسکن مهر از دست گروه‌های هدف خارج شود و به دست افراد دوم، سوم و بعضاً محتکران افتاده است.

مخالف فروش ارزان واحدهای مسکن مهر هستیم

وی با ابراز این‌که “هم با قیمت‌های نجومی مسکن مهر مخالفیم هم با فروش با قیمت ارزان این واحدها”، گفت: وظیفه داریم مالکان واقعی مسکن مهر خانه‌دار شوند، به همین دلیل هدف ما در شرکت عمران پردیس رساندن قیمت مسکن مهر به قیمت‌های واقعی است و از آن حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اظهار این‌که قیمت فروش برخی واحدهای مسکن مهر با قیمت برخی واحدهای شمال شهر تهران برابری می‌کند، اضافه کرد: به‌اعتقاد من قیمت‌های مسکن مهر به قیمت‌های واقعی نزدیک می‌شود.

هدایت با اشاره به این‌که فروش عرصه در قیمت مسکن مهر تأثیر می‌گذارد، گفت: در حال حاضر به‌عنوان مثال عرصه واحدهای مسکن مهر فاز ۸ یک‌پنجم قیمت واقعی آن است، مطمئناً قیمت این واحدها بالاتر از واحدهای ۹۹ساله مسکن مهر خواهد بود.

خرید نصبیات از تولیدکنندگان داخلی

هدایت از خرید نصبیات بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب از تولیدکنندگان داخلی خبر داد و گفت: در شهر جدید پردیس امسال ۴۰ هزار واحد را به مردم تحویل خواهیم داد، از این رو از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم زیرساخت‌های مربوط به انشعابات را تأمین کنند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای افتتاح ۵۰۰۰ مسکن مهر پردیس خبر داد و گفت: در پردیس هیچ مشکلی که برای حل آن برنامه نداشته باشیم، نداریم. البته باید همه دستگاه‌ها به ما کمک کنند تا بتوانیم پردیس را که به‌نظرم برترین شهر جدید ایران است به‌معنای واقعی بعد از انقلاب ساخته شده به‌عنوان الگوی واقعی مطرح شود.

وی با بیان این‌که “یک سری بنگاه شرافتمند در پردیس داریم”، اظهار کرد: این در حالی است که حدود ۱۰۰۰ دلال سرپایی داریم، با توجه به این‌که به‌زودی عملیات اجرایی متروی پردیس آغاز می‌شود این مسئله باعث واقعی شدن قیمت مسکن مهر می‌شود از این رو به مردم توصیه می‌کنیم واحدهای خود را نفروشند.

وی با ابراز این‌که تاکنون ۳۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس تحویل شده، اعلام کرد امسال ۴۰ هزار واحد تحویل می‌شود و باقیمانده نیز سال آینده به اتمام می‌رسد که ۶۴۰۰ واحد متقاضیانی که به آنها واحد تخصیص نیافته بود شامل این واحدهاست.

وی با یادآوری این‌که “۴۳۰ میلیارد تومان از آورده متقاضیان را به بخش زیرساخت‌ها برده بودیم که البته به‌نفع مردم بود چون نمی‌توانستیم امروز با چند هزار میلیارد تومان آنها را تأمین کنیم”، تأکید کرد: از محل منابع داخلی شرکت در حال برگرداندن این پول به ساخت‌وسازهای مسکن مهر هستیم./تسنیم

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.