"شورای سوریه دموکراتیک": واشنگتن تعهدات خود در قبال متحدان را نقض می‌کند

نماینده "شورای سوریه دموکراتیک" در آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواست تا با توجه به حملات ترکیه به مناطق کردنشین در شمال سوریه، «به هر وسیله‌ای خشونت ترکیه را متوقف کند».

به گزارش ارز پرس، به نقل از روسیا الیوم، بسام صقر، نماینده شورای سوریه دموکراتیک در ایالات متحده در پیام خود به رئیس جمهور آمریکا گفت: ترکیه با حمله به پایگاهی که سربازان ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با داعش در آن مستقر بودند، نشان می‌دهد که چقدر از دموکراسی فاصله گرفته و بر استبداد اتکا کرده است.

وی افزود: ترکیه اصول ناتو را آشکارا نقض کرده است و با حمله به پایگاه نظامی آمریکا نشان می‌دهد که تا چه حد به این کشور احترام نمی‌گذارد و چقدر کم این باور را دارد که آمریکا رهبری صحنه جهانی را در اختیار دارد.

نماینده شورای سوریه دموکراتیک در آمریکا عنوان داشت: علاوه بر این، دو سرباز نیروهای ویژه آموزش دیده توسط آمریکا در بمباران پایگاه آنها کشته شدند. آنها در کنار هم برای شکست داعش جنگیده بودند.

صقر که یک شهروند آمریکایی است، خشم خود را از این واقعیت ابراز کرد که واشنگتن در مقابل عملیات ترکیه از متحدان خود دفاع نکرد.

وی افزود: من به عنوان یک شهروند آمریکایی از این واقعیت شوکه و شرمنده هستم.

وی پرسید: "این متحدان ۱۱۰۰۰ تن را برای شکست داعش و حفاظت از جهان در برابر تروریسم فدا کردند. آیا ایالات متحده از دموکراسی در خاورمیانه حمایت خواهد کرد یا به حمایت از استبداد ادامه خواهد داد؟"

انتهای پیام

منبع : ایسنا
برچسب ها :

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.