دمشق: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار غرب برای اتهام‌زنی به روسیه و سوریه شده است

نماینده دائم سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سخنانی از سوء استفاده غرب و در رأس آن آمریکا از این سازمان برای طرح اتهامات بی‌پایه و اساس علیه کشورش و روسیه انتقاد کرد.

به گزارش ارز پرس، به نقل از خبرگزاری سانا، میلاد عطیه، نماینده دائم سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سخنرانی خود در افتتاحیه بیست و هفتمین نشست کنفرانس کشورهای عضو در لاهه اظهار کرد که کشورهای غربی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را از اهدافی که برای آن ایجاد شده است منحرف کرده و آن را به بستری برای طرح اتهامات نادرست علیه سوریه و روسیه تبدیل کرده‌اند.

وی گفت: آمریکا، فرانسه و انگلیس  سازمان را به سکویی برای طرح اتهامات واهی علیه روسیه مبنی بر استفاده یا آماده شدن برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی تبدیل کرده‌اند، آنها این کار را در ۹ سال گذشته با سوریه انجام داده‌اند.

عطیه خاطرنشان کرد: آمریکا و متحدانش نه تنها علیه ملت سوریه مرتکب جنایت شده‌اند، بلکه به تلاش‌های مصرانه برای طرح مجدد اتهامات دروغین علیه سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ادامه می‌دهند و این درحالی است که سوریه در این راستا  تمام آنچه را که کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی به آن نیاز دارد انجام داده است.

این دیپلمات سوری ادامه داد: سوریه همچنان هدف کمپین‌های بی‌سابقه در تاریخ سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به منظور دستیابی به اهداف سیاسی خصمانه آمریکا و متحدانش است؛ اهدافی که از طریق جنگ مستقیم و غیرمستقیم قادر به دستیابی به آن نبوده‌اند.

وی در ادامه به جنایات آمریکا و متحدانش علیه ملت سوریه، اشغال سرزمین‌شان، غارت آشکار منابع این کشور، محاصره و گرسنگی دادن به سوری‌ها از طریق تروریسم اقتصادی، اشاره کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.