حذف واسطه‌ها در زنجیره تأمین مواد اولیه شرکت دخانیات کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری ارز پرس، محمد شیخان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در سفر به زیمباوه با وزیر کشاورزی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دوستانه مدیرعامل شرکت دخانیات ایران و وزیر کشاورزی زیمباوه با اشاره با رویکرد تعاملی دو کشور بویژه در مجامع بین المللی، بر همکاری مشترک بخصوص در زمینه کشت و تأمین توتون و تولید سیگار بهمن در زیمباوه توافق کردند.

امکان خرید توتون بی واسطه و مستقیم از کشاورزان و شرکت‌های زیمباوه ای، عقد قرارداد پیمان کشت تولید توتون توسط شرکت‌ها و کشاورزان زیمباوه ای، انجام اقدامات اولیه جهت صادرات محصولات دخانیات به زیمباوه، شروع عملیات تولید سیگار بهمن در زیمباوه، ایجاد لاین مطالعاتی مشترک بین انستیتو تحقیقاتی تیرتاش دخانیات ایران و مرکز تحقیقات توتون (TRB) زیمباوه، اعلام آمادگی شرکت‌های زیمباوه ای جهت صادرات توتون خود به کشورهای حوزه آسیای میانه از طریق زیرساخت‌های شرکت دخانیات ایران و سفر وزیر کشاورزی زیمباوه و مدیران سازمان‌های مربوط به صنایع کشت و فرآوری توتون به ایران برای عقد قرارداد از جمله محورهای این گفتگو بود.

در این دیدار وزیر کشاورزی زیمباوه، ضمن تاکید بر سهم بیش از ۲۵ درصدی کشت توتون دنیا در این کشور، بر آمادگی تعامل مستقیم و بی واسطه با شرکت دخانیات ایران در تأمین بخشی از توتون مصرفی این شرکت تاکید کرد.

با این همکاری شاهد حرکت در مسیر پایان انحصارگرایی در حوزه خرید توتون در شرکت دخانیات ایران خواهیم بود و کریدور کشت، فرآوری و صادرات توتون بین شرکت دخانیات و وزارت کشاورزی زیمباوه ایجاد خواهد شد.

همچنین حذف واسطه‌های به جامانده از دولت قبل در زنجیره تأمین توتون‌های خارجی شرکت دخانیات ایران و انتقال تجربیات زنجیره ارزش شرکت دخانیات از بذر تا سیگار به شرکتهای زیمباوه ای از دیگر دستاوردهای مهم این سفر بوده است.

در این سفر که هیأتی متشکل از معاون بازرگانی و اقتصادی، معاون تولید و مدیر کشت فراسرزمینی شرکت دخانیات، مدیرعامل این شرکت را همراهی می‌کردند، مقرر شد با برنامه ریزی شرکت دخانیات ایران، عملیات تولید سیگار بهمن در زیمباوه، آغاز شود.

شایان ذکر است این سفر به همت عباس نوازانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور زیمباوه و با همکاری اداره کل بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.