دستفروشان "تئاترشهر" بعد از ایام نوروز ساماندهی می‌شوند

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ارز پرس، علیرضا نادعلی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به رویداد چهارشنبه‌های فرهنگی اظهار کرد: یک هفته در میان با حضور در مناطق تهران که از لحاظ جغرافیایی جنوبی‌تر و کم‌برخوردارتر بودند، برنامه چهارشنبه‌های فرهنگی را اجرایی کردیم؛ البته آسیب‌های اجتماعی شهر فقط در جنوب شهر نیست و در تمام نقاط شهر شاهد این آسیب‌ها هستیم.

وی افزود: در بستر برنامه چهارشنبه‌های فرهنگی 11 منطقه انتخاب شد و در یک زمان 12 ساعته از صبح تا شب بازدید از پروژه‌ها و موقعیت‌های فرهنگی در برنامه قرار می‌گرفت.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در هر چهارشنبه شورای معاونان شهرداری منطقه برگزار می‌شد، تصریح کرد: در این شورا مسئولان فرهنگی ادارات منطقه نیز حضور پیدا می‌کردند و یک بحث فرهنگی بیش از یک ساعته انجام می‌شد.

نادعلی ادامه داد: در این جلسات مشکلات سازمان‌های فرهنگی برطرف و پس از جلسات نشستی تحت عنوان فعالان و نخبگان فرهنگی نیز برگزار می‌شد. 

وی با اشاره به بازدید از مراکز فرهنگی گفت: در سال جاری 11 بازدید از اماکن ورزشی، 13 بازدید از اماکن دینی، 5 بازدید از اماکن هنری، 30 بازدید از  اماکن فرهنگی انجام شد.

سخنگوی شورای شهر تهران درباره قرارگاه اجتماعی نیز اظهار کرد: در این قرارگاه دستگاه‌های مختلف پای کار آمدند و این قرارگاه اگرچه فراز و فرودهایی داشت اما اتفاقات خوبی در آن رخ داد و شهرداری تهران به عنوان میدان‌دار در این قرارگاه  حضور داشت.

وی ادامه داد: اما گاهی اوقات نیاز به همکاری بیشتر است و بودجه باید یک دست در اختیار باشد و شهردار تهران با رئیس جمهور نامه‌نگاری‌هایی کرده است تا مباحث تهران به صورت یک تکه در اختیار شهرداری تهران قرار گیرد و بودجه این اختیارات هم از دستگاه‌ها دریافت شود.

نادعلی با اشاره به ساماندهی پارک دانشجو تصریح کرد: در بحث جمع‌آوری دستفروشان تعارض وجود دارد این دسته از افراد در حال فعالیت هستند اما فضای اطراف پارک دانشجو ساماندهی خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: به دلیل اغتشاشات و جلوگیری از التهاب بیشتر و همچنین به دلیل اینکه در آستانه ایام نوروز قرار داریم، مقرر شد ساماندهی دستفروشان تئاترشهر پس از ایام عید انجام شود.

وی گفت: بوستان‌های تهران قابل دفاع نیست و باید به سمتی برویم تا تمام خانواده‌ها بتوانند از فضای بوستان استفاده کنند. ورودی آسیب‌های اجتماعی باز است و باید برای این ورودی‌ها فکری کرد چرا که وظیفه ما نباید تنها جمع کردن آسیب‌ها باشد.

نادعلی درباره بودجه فرهنگی نیز گفت: بودجه فرهنگی سال 1402 نسبت به امسال با افزایش 76 درصدی مواجه بوده است اما همگی می‌دانیم که حمل و نقل عمومی اولویت اصلی است.

سخنگوی شورای شهر تهران درخصوص وجود پیوست‌های اجتماعی ـ فرهنگی برای اجرای پروژه‌های شهری گفت: مجموعه مرکز مطالعات شهرداری تهران و اداره کل مطالعات اجتماعی دغدغه اجرای پیوست‌های اجتماعی فرهنگی را دارند و ما هم به عنوان نظارت بر پروژه‌ها این دغدغه را داریم و باید این پیوست در برنامه‌ریزی و طراحی پروژه اجرا شود.

وی در پاسخی به سؤالی مبنی بر وضعیت حوزه فرهنگی در برنامه و بودجه اظهار کرد: سعی کرده‌ایم از سال 1401 افزایش بودجه فرهنگی داشته باشیم با این حال در مجموع 76 درصد بودجه فرهنگی سال 1402 نسبت به سال 1401 افزایش داشته است.

نادعلی با بیان اینکه متناسب با برنامه چهارم توسعه که قبل از شروع بودجه در دستور کار قرار داشت به اولویت‌بندی رسیدیم، گفت: اولویت چهارم مسائل در برنامه چهارم مباحث اجتماعی فرهنگی بوده است و تقدم و تاخر بودجه بر اساس اولویت‌سنجی است. دغدغه ما این است که مسائل نرم‌افزاری شهر فراموش نشود ولی ما هم به این نتیجه رسیدیم حمل و نقل اولویت اول است که متناسب با همین امر سهم‌بندی کردیم و بودجه به سمت حمل و نقل عمومی جابه‌جا شد و به هر صورت افزایش بودجه در حوزه فرهنگی داشتیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.