دادگاه عالی پاکستان حکم بازداشت عمران خان را به حالت تعلیق درآورد

داون پاکستان گزارش داد که دادگاه عالی کشور حکم بازداشت عمران خان، نخست وزیر سابق را به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش ارز پرس به نقل از آرتی، دادگاه عالی لاهور در ۹ پرونده علیه عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) حکم وثیقه را صادر کرد. او با اتهاماتی مواجه است که باعث شده بود دستگیر و به دادگاه معرفی شود. با این حال، قضات به خان تا جلسات دادرسی در ۲۴ مارس و ۲۷ مارس به ترتیب در اسلام آباد و لاهور آزادی دادند.

ویدئویی که در حساب کاربری رسمی حزب در توییتر منتشر شده است نشان می‌دهد که رهبر حزب تحریک انصاف پس از صدور حکم، دادگاه را با ماشینی ترک می‌کند که روی سقف آن مردی با یک تفنگ مستقر شده بود. این خودرو توسط جمعیتی از هواداران مسلح به چوب محاصره شده بود.

این تصمیم مستقیماً پس از آن گرفته شد که تلاش برای بازداشت این سیاستمدار در محل اقامتش در لاهور به درگیری خشونت‌آمیز بین مقامات و حامیان تحریک انصاف در روز چهارشنبه پایان یافت.

خان در توییتر نوشت که قصد واقعی پلیس "ربودن و ترور" او به جای اجرای حکم است. او همچنین مدعی شد که نیروی انتظامی به گاز اشک آور، ماشین های آب پاش و حتی شلیک گلوله های مستقیم متوسل شده است. این اولین تلاش ناموفق برای دستگیری خان نبود، زیرا او هفته گذشته نیز از پلیس اجتناب کرد و گفت که دادگاه فاقد امنیت لازم برای محافظت از وی در برابر سوء قصد است.

خان در سال ۲۰۱۸ سمت نخست وزیری پاکستان را بر عهده گرفت اما در سال ۲۰۲۲ برکنار شد و از آن زمان تاکنون درگیر اختلافات حقوقی شده است. دولت او را متهم به فروش غیرقانونی هدایای دولتی می کند که در دوران نخست وزیری اش توسط مقامات خارجی به او داده شده است. خان ادعا می‌کند که این پرونده‌ها با انگیزه سیاسی و با هدف جلوگیری از بازگشت او به قدرت است. حزب تحریک انصاف رهبری تظاهرات در سراسر پاکستان و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام بوده است. در جریان تظاهرات نوامبر در وزیرآباد، یک مهاجم به سمت خان تیراندازی کرد و او و هشت نفر دیگر را زخمی کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.