بررسی مشکلات تولیدکنندگان صنعت برق در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات تولیدکنندگان صنعت برق کشور در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر در گفت وگو با ارز پرس ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون با تقاضای بخش خصوصی حوزه صنعت برق به بررسی مشکلات تولیدکنندگان صنعت برق اختصاص داشت. سندیکاهای مختلفی که درگیر این موضوع هستند و مسئولان وزارت نیرو در نشست حضور داشتند. بحث و بررسی صورت گرفت و این بخش نیز مشکلات خود را مطرح کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: عمده موضوع این بود که قانون باید دقیق و کامل اجرا شود و قراردادها به ویژه برای خرید برق باید نظم پیدا کند. چه در حوزه خرید برق حرارتی و چه در حوزه برق تجدیدپذیر باید ساماندهی لازم صورت گیرد. البته هم مجموعه بخش خصوصی و هم بخش دولتی اذعان داشتند که قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق قانون جامعی است و بسیاری از مشکلات راتوانسته حل کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: مطالبه آنان این بود که سریع تر آئین نامه های این قانون تصویب و ابلاغ شود , موضوعاتی که مدنظر بخش خصوصی است جنبه عملی پیدا کند. بنا شد بخش خصوصی نکات خود را به صورت مکتوب به کمیسیون ارائه دهد و آنچه که در قالب پیگیری نظارتی امکان پذیر است اصلاح شود و آنجا که لازم است اصلاح قانون در قالب برنامه هفتم دنبال شود تا مشکلات حوزه صنعت برق به صورت جدی تری حل شود و نقش بخش خصوصی به صورت شفاف در توسعه صنعت برق کشور عملیاتی شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.